Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı için ipuçları

Daha iyi düğün fotoğrafçısı olmak ister misiniz? 

Bir düğün, bir çiftin en değerli günlerinden biridir. Bir düğün fotoğrafçısı iseniz, en iyi anları yakalamak ve çiftler için harika bir anı yaratmak sizin sorumluluğunuzdur. Bu yazıda, çarpıcı düğün fotoğraflarının nasıl çekilebileceğini ve her zaman kaçınılması gereken ortak düğün fotoğrafçılığı hatalarını paylaşacağız. 

Düğün fotoğrafçısı- düğün fotoğrafçılığı  diğer fotoğraf kategorilerinden farklıdır. Genellikle düğünler tek seferlik bir etkinliktir, bu yüzden neredeyse hataya yer yoktur.

Düğün fotoğrafçılığında karşılaşacağınız ilk sorun, çok stresli olabileceğinden gelin - damat ve çiftin ailelerini idare edebilmektir.

Başka bir sorun ise düğün fotoğrafını çekerken sürenizin kısıtlı olmasıdır. Çift çekimden sonra düğüne gideceğinden kısıtlı sürede iyi bir dış çekim yapmanız gerekir.

      

Düğün fotoğrafçılığına yeni başlıyorsanız eğer imkanınız varsa düğün fotoğrafçılığı ve dış çekim konusunda tecrübeli ve profesyonel bir  düğün fotoğrafçısı na yardımcı olmanız size tecrübe kazandıracaktır. Tecrübe sayesinde daha sonra diğer çekimlere de uygulayabileceğiniz teknikleri öğreneceksiniz.

Düğün Fotoğrafı Çekerken Yanınızda Neler Olmalı?

Etkili bir dış çekim için ekstra bir kamera, mercekler ve ışıkları yanınıza almanızı öneririz, böylece öngörülemeyen durumlar için de hazır olursunuz. Yeteri kadar aksesuar aldığınızdan emin olun. Düğün çekimi sırasında kullanacağınız aksesuarlar dış çekime ayrı bir hava katabilir. Ve tabii ki her zaman fazladan pil ve hafıza kartı taşımalısınız. 

Düğün fotoğrafçısı olarak Düğün fotoğrafı çekerken yanınızda bir fotoğrafçı asistanı bulunması sizin için iyi olabilir. Tüm aksesuarları tek başınıza taşıyamazsınız. Düğün fotoğrafçılığında bir yardım eli gereklidir. Ayrıca, ışığın yönetiminde, test çekimlerinde ve eksik olduğunuz sahneleri yakalamanızda size yardımcı olacak birine ihtiyacınız vardır.

       

 

Çekimlerinizi Önceden Planlayın

Düğün fotoğrafçılığı ve dış çekim özen ister. Kısıtlı zamanda kaliteli bir düğün fotoğrafı çekebilmek için öncesinden çekimin yapılacağı yeri belirlemeniz gerekir. Dış çekim öncesi, düğün fotoğrafını çekeceğiniz yere gidip keşif yapmanız iyi olacaktır. Bunun yanı sıra çiftin verebileceği muhtemel pozları belirlemeniz dış çekim için aksesuar belirlemenizde de yardımcı olur. Aynı zamanda bu zaman kazanmanıza ve daha kaliteli pozlar yakalamanıza imkan verir.

Her düğün fotoğrafı sonsuza dek bir anı olsa da, bir çift için ömür boyu yakalanmak istedikleri özel anları sormalısınız. Bu anlar ilk öpücük, ilk dans, ilk bakış, vb. şeyler olabilir.

Düğün fotoğrafı çekerken birden çok fotoğraf çekmelisiniz, böylece çok sayıda fotoğraftan en iyi olanları seçme olanağına sahip olabilirsiniz. 

Dış Çekime Gelen Misafirleri Tanıyın

Çiftler dış çekim düğün fotoğrafı çektirmeye genellikle yanlarında aile ve arkadaşlarıyla da gelir. Bu kişiler önemlidir. Çiftin düğün anılarında en çok rolü oynayan kişilerdir. Gelin ve damadın yakınlarıyla grup fotoğrafları çekmeye zaman ayırın ve bu çekimleri eğlenceli hale getirmeye çalışın. Grup fotoğraflarını çekerken, birden fazla çekim yapmak faydalı olur, böylece her grup için en iyi resmi seçebilirsiniz. Bu anları oluşturamaz veya planlayamazsınız. Nadir ve orijinaldirler. Çift bu fotoğrafları görmeyi çok sevecektir. 

DÜğün Fotoğrafçısı

Korkut Doğan