ÜRÜN ÇEKİMİ- URUN CEKİMİ

ÜRÜN ÇEKİMİ- URUN CEKİMİ

ÜRÜN ÇEKİMİ- URUN CEKİMİ

ÜRÜN ÇEKİMİ -URUN CEKİMİ 

URUN CEKİMİ -Ürün Çekimi  günümüzde pazarlama faaliyetlerinin artması özellikle de ticarette internet  kullanımının artmasıyla çok yaygınlaşmıştır ve reklamların başlıca unsuru olma yolunda hızla ilerlemektedir.  Peki ürün fotoğrafı nedir? Ne için profesyonel bir ürün fotoğrafçısına ihtiyaç duyarız? Ürün fotoğrafı gerçekten gerekli midir? Bu makalemizde bu soruları cevaplayacağız.

Ürün fotoğrafı herhangi bir ürününün profesyonel ürün fotoğrafçısı tarafından profesyonel ekipmanlar kullanılarak tanıtım amacıyla çekilmiş fotoğrafıdır. Ürün fotoğrafları teknik veya konsept şekilde çekilmiş olabilirler.

        

İşletmelerin ürünlerinin reklamını yapabilmesi için ürün fotoğraflarının bulunması gerekir. E-ticaret sitelerinde, reklam broşürlerinde kullanılan ürün fotoğrafları tüketicinin satın alma kararı verirken en çok incelediği şeylerden biridir. İyi bir ürün fotoğrafı satın alınacak ürünün her detayını göstereceğinden satın almayı ve kazancı arttırır. Ürün hakkında hedef kitlede olumlu bir algı yaratmanın yolu ürünün görselliğini profesyonel bir şekilde ön plana çıkarmaktır. Etkili bir ürün fotoğrafı bu noktada gereklidir. 

URUN CEKİMİ - Ürün Çekimi Ürün fotoğrafçılığında sanılanın aksine tek bir ürün fotoğrafı gereken etkiyi yaratmaz. Broşürlerde ayrı ürün fotoğrafı, web sitesinde ayrı, kurumsal firmalar için ayrı ürün fotoğrafı kullanmak gerekir. Bu yüzden ürün fotoğrafçısı seçimi önemlidir. Başarısız çalışmalar müşteri üstünde iyi etki yaratmaz. Bunun önüne geçmenin yolu ise ürün fotoğraf çekimi konusunda profesyonel kişiler ile çalışmaktır.

Ürün fotoğrafçısı bu noktada devreye girer. İyi bir ürün fotoğrafçısı öncelikle firma ile doğru iletişim halinde olarak ürünü ve ürünü satın alacak müşterileri özümser. Daha sonra ürünü en iyi şekilde yansıtabilmek için kullanılması gereken tekniği/konsepti belirler, doğru açılar ve ışıklarla en etkili ürün fotoğrafını çeker.

Ürün fotoğrafı  (URUN CEKİMİ -Ürün Çekimi) sonrasında kullanıma hazır hale gelmiş bulunur.  Profesyonel bir ürün fotoğrafçısı tarafından çekilmiş ürün fotoğraflarınızın satışlarınızı arttıracağını görmüş olacaksınız…

 

Bumerang - Yazarkafe